Belasí po štyroch kolách konečne vyhrali

24.09.2011 Celý región

BRATISLAVA 18. septembra (WEBNOVINY) - Výsledok stretnutia 10. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2011/2012:

ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice 2:1 (0:1)
Góly: 51. Šebo, 53. Milinkovič - 26. D. Škutka, ŽK: 29. Dosoudil, 43. Guédé, 78. Hartig - 49. Kavka, 83. Viazanko, rozhodovali: Jaška - Súkenníková, Kubačka, 1945 divákov

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Dobrotka, Dosoudil, Had (46. Táborský) - Guédé, Kladrubský (31. Hartig) - Čermák (68. Grendel), Milinkovič, I. Žofčák - Šebo
MFK Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, Kavka, Dobias, Čonka - K. Kuzma, Šinglár (58. Karaš) - Isola (86. Skvašík), Diaby (58. Gondoľ), Viazanko - D. Škutka

Zľava: Hráč Slovana Adrián Čermák a hráč Košíc Miroslav Viazanko počas 10. kola futbalovej Corgoň ligy medzi ŠK Slovan Bratislava – MFK Košice. Bratislava, 24. september 2011. Foto: SITA/Jozef JakubčoPrvú zmysluplnú akciu stretnutia Slovana a Košíc predviedol v 7. min Milinkovič, no jeho ukážkový slalom obranou hostí nepriniesol žiadne ovocie. Košičania loptu včas odkopli. V 24. min kapitán domácich Žofčák ideálne našiel voľného Guédého, no jeho krížnu prihrávku Šebo pred bránkou Košíc nedostihol. Šok pre domáci tábor priniesla 26. min, keď Škutka z 28 m presne vystrelil a Putnocký bol na jeho pokus krátky - 0:1. Zaskočení domáci prvýkrát trafili do priestoru bránky Košíc až v 45. min, no pozorný Tofiloski priamu strelu Milinkoviča do horného rohu bez problémov chytil.

Unikátne 421-minútové suchoty majstra ukončil v 51. min Filip Šebo, ktorý potrestal školácku chybu brankára Tofiloského. Brankár Košíc nepochopiteľne podbehol loptu pred pokutovým územím. O dve minúty neskôr bolo už na ukazovateli skóre 2:1, keď ukážkovú biliardovú akciu trojice Milinkovič - Šebo - Žofčák úspešne zavŕšil srbský legionár presnou strelou. V 70 min Tofiloski napravil svoju chybu a odvážnym skokom zmaril ďalšiu gólovú šancu domácich. Brankár hostí sa vyznamenal aj v 80. min, keď zmaril sólový únik Šeba. O štyri minúty neskôr opäť Tofiloski zachránil pred Šebom po dlhej prihrávke Milinkoviča. Päť minút pred koncom stretnutia hosťujúci Tobias obetavým skokom do tvrdej strely Hamšíka zachránil Košice pred ďalšou pohromou.

Hlasy:
Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): "Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvý polčas bol z našej strany totálna katastrofa. Hra sa nám nedarila, kondícia hráčov neexistuje, to čo doteraz predvádzali, bol jeden herný krč. Druhý polčas hráči podali výkon, aký si predstavujem. Dali sme po dlhom čase gól, ale to bolo po hrubej chybe hosťujúceho brankára. Som rád, že sme toto stretnutie otočili, lebo pre nás je teraz každý zápas veľmi ťažký. Ak by Šebo premenil aj ďalšie svoje šance, vyhrali by sme vyšším rozdielom. Za dnešný výkon chcem pochváliť Milinkoviča a Žofčáka, tak by mali hrať hráči, ktorí sú ťahúňmi mužstva. Už dávnejšie som niektorým naznačil že sa v Slovane iba vezú, čo nie je dobré. Budeme musieť s tým niečo robiť."

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Prišli sme do Bratislavy a vedeli sme, čo nás tu čaká. Vývoj zápasu potvrdil naše očakávania, chlapcov však musím pochváliť za to, že disciplinovane plnili hernú taktiku a takmer nám vyšlo všetko, čo sme na Slovane chceli hrať. Zamerali sme sa na bránenie našej polovice a rýchlymi protiútokmi sme chceli ohrozovať bránku domácich. Toto sa nám darilo až do 51. min, keď slovanisti dali prvý gól. Bola to obrovská chyba nášho brankára a tento moment bol zlomovým okamihom celého stretnutia. Potom už Slovan prebral iniciatívu a štyridsať minút bol lepším mužstvom. V závere sme chceli ešte vyrovnať, ale už nám to nebolo dopriate, nemali sme na to sily."

AS Trenčín - 1. FC Tatran Prešov 4:0 (4:0)

Góly: 4. Godál, 16. Štefánik, 23. Peltier, 42. Peltier. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Mazan - Petráš, Kolbas, Bernardo, 1812 divákov.

Zostavy a striedania:

AS Trenčín: Volešák - Godál, Kleščík, Ševela (61. Čügley), Holúbek - Báez - Peltier (82. Hlohovský), Štefánik (74. Horváth), Salinas, Mazan - Depetris

1. FC Tatran Prešov: Diviš – Petráš, Piter-Bučko, Čep, Krob - Kolbas, Lipták (36. Krajník), Macko, De Oliveira (79. Guba), Katona - Zeher (46. Bernardo)

Rozdiel medzi súpermi v tomto stretnutí bol od úvodného hvizdu jednoznačný v prospech Trenčína. Domáci neponechali nič na náhodu a už v prvom polčase prakticky rozhodli o svojom plnom bodovom zisku. Už po štyroch minútach otvoril skóre Godál. Potom síce Peltier len opečiatkoval brvno, ale po štvrťhodine hry nádhernou ďalekonosnou strelou zvýšil Štefánik. V 23. minúte Peltier gólovo tečoval priamy kop a ten istý hráč pred polčasovou prestávkou upravil náskok Trenčína už na štvorgólový. Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil, východniari toho smerom do predu príliš veľa nevyprodukovali. Gólostroj domácich sa síce zastavil, ale hráči Trenčína sa stále snažili o útočnú aktivitu. V 86. minúte hosťujúci Macko trafil do brvna, ale to už nič nezmenilo na jasnom víťazstve domácich.

Adrián Guľa, tréner Trenčína: "V excelentnom prvom polčase sme okrem dravej a rýchlej hry divákom ukázali aj pekné góly. už v tejto časti hry sme rozhodli o našom víťazstve. Musím vyzdvihnúť predovšetkým kolektívny výkon celého mužstva, ktoré nepoľavovalo ani za vysokého gólového stavu. Hráči sa opäť presvedčili, že ak budú ku svojej práci pristupovať poctivo, tak môžu uspieť."
      Štefan Tarkovič, tréner Prešova: "Zápas sa skončil prakticky už po treťom góle, ktorý sme dostali príliš skoro. V prvom polčase sme zahrali presný opak toho, čo sme si predsavzali. Trenčín znova dokázal svoju kvalitu a uštedril nám lekciu z moderného futbalu. My bohužiaľ stále pokračujeme v akomsi negatívnom trende, ktorý sa musíme pokúsiť zastaviť. Potrebujeme otočiť myslenie a prístup hráčov."(TASR)

MŠK Žilina - FC Nitra 2:0 (2:0)

Góly: 8. Pich, 30. Mráz (z 11 m). Rozhodoval: Leško, ŽK: Majtán - Kaspřák, Hodúr, ČK: 29. Kaspřák (Nitra) po druhej žltej, 2411 divákov.

Zostavy a striedania Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček (52. Štrba), Ondráš, Mráz - Angelovič - Zošák (80. Žilák), Barčík, Deza (61. Gergel) - Pich, Majtán Nitra: Chudý - Kaspřák, Kolmokov, Tóth, Čirik - Gajdoš, Hodúr, Šimončič, Kolár (77. Sloboda) - Šimonek (84. Gajdošík), Rák (34. Harbuľák)

FK Senica - DAC 1904 Dunajská Streda 3:0 (1:0)

Góly: 25., 48. Diviš, 90+ Gorosito. Rozhodoval: Samotný, ŽK: 17. Strnad - 63. Boya, 71. Harsányi, 85. Marcin, 964 divákov.

FK Senica: Bolek - Gorosito, Pavlík, Gajdošík, Leal - Strnad (81. Wijlaars), Kóňa - Diviš, Piroska, Ďurica (88. Valenta)- Kroupa (21. Hošek)

DAC 1904 Dunajská Streda: Kováč - Obert, Struhár, Marcin, Laštovka - Boya, Hilek (46. Matúůš)- Helísek, Čorič (64. Harsányi), Kabele - Delarge

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 0:2 (0:1)

Góly: 40., 64. Masaryk. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Kaščák - Hoferica, Huber, Masaryk, 4015 divákov.

Spartak Trnava: Raška - Čarnota, Diallo, Koubský, Hanzel - Procházka (82. Ciprys), Kaščák, Karhan, Vyskočil - Tomaček (97. Oravec), Kone.

MFK Ružomberok: Hrdlička - Maslo, Huber, Kostelný, Jurkemik - Skalák (90+ Serečin), Greššák (72. Sloboda), Vavrík, Ďubek - Masaryk, Hoferica.

piatok 23. septebra:

Dukla Banská Bystrica - ViOn Zlaté Moravce 0:1 (0:0)

Gól: 90.+ Pavelka. Rozhodca Hracho, ŽK: Poljovka - Pavelka, ČK: 90.+ Pavelka po druhej žltej, 1440 divákov.

B. Bystrica: Belic - Turňa, Poljovka, Kupčík, Savič - Hlinka - Ľupták, Bažík (75. Prekop), Pančík - Jakubko, Laksík (46. Uškovič)

ViOn Zl. Moravce: Kuciak - Pavlenda, Janečka, Majerník, Chren - Pavlovič - Orávik (76. Hodek), Paur (75. Candrák), Babic, Hruška (90. Brčák) - Pavelka